Gerçek Çakra Bileklik

249  199 

Bilekliğimiz çakraları temsil eden gerçek taşlardan yapılmıştır. Ürün açıklamasına göz atabilirsiniz.

Gerçek Çakra Bileklik
Tek bir bileklik ve bırakın tüm duygularınız, zihniniz ve fiziksel bedeniniz dengelensin. Çakralarınızı ve onlara bağlı tüm duygularınızın, düşüncelerinizin ve hatta fiziksel rahatsızlıklarınızın dengeye ve kabule ulaşmasına yardımcı olacak bu güzel bilekliğin içeriğinde bakalım neler var?
1) Ametist : Taç Çakrayı simgeleyen taştır. Empati duygusunun arttırılmasına yardımcı olur. Uyku bozuklukları , olumsuz düşünme, aşırı sinir halleri , kötü hafıza gibi negatif durumların önüne geçmede yardımcıdır. Tüm bunların yanısıra karar verme mekanizmasını hızlandırır ve baş ağrılarına faydalıdır.
2) Lapis Lazuli: Üçüncü göz çakrayı temsil eden taştır. Bunalım , depresyon , aşırı ego , kibir ve disiplinsizlik gibi yaşamımızı olumsuz etkileyen davranışsal problemleri dengeler. Bilgelik anlamı taşıdığı için , anlamlı rüyalar görmeye de yardımcı olur.
3) Aquamarin : Boğaz Çakrayı simgeleyen taştır. Dürüstlük erdemine en yakın doğal taşlar arasındadır. Sıkılganlık , konuşamama, kendini ifade edememe, aşırı gereksiz konuşma gibi davranışların önüne geçmeye yardımcı olmakla birlikte; kendini bastırılmış hissetme duygusunu ortadan kaldırır.
4) Aventurin : Kalp çakrayı simgeler. Bu sebeple sevgi taşı olarak da bilinir. Tene değecek şekilde üzerinde taşıyanlara; kırılganlık, alınganlık, karamsarlık, gerilim, iç sıkıntısı, kendini küçükseme ve kendine acıma gibi duyguları azaltmasıyla birlikte her türlü madde bağımlılıklarına olan tutkuyu da büyük oranda engeller.
5) Kaplangözü : Solar pleksus çakrayı simgeleyen doğal taştır. Kararlılığı arttırır. Konsantrasyon bozukluğu, yoğunlaşamama, zihinsel dağınıklık, tatminsizlik, öfke ve hayal kırıklığı gibi duyguları iyileştirmeye yardımcı olur. Huzursuzluğu azaltır. Hazım sorunlarına faydalıdır.
6) Kehribar : Sakral çakrayı simgeleyen taştır. Değişim süreçlerini destekler. Regl dönemlerini düzenler. Özgüven eksikliği ve suçluluk duygusunu büyük oranda azaltır. Böbrek ve prostat sorunlarına da büyük oranda yardımcı olur.
7) Akik : Kök Çakrayı simgeleyen doğal taştır. Kabullenme süreçlerini destekler. Sürekli endişe hali, öfke, güvensizlik gibi olumsuz duyguları dengeler.